هزینه ارسال کتاب چقدر است؟
هزینه ارسال کتاب در یک مهر بر پایه نرخ شرکت پست جمهوری اسلامی ایران تنظیم گردیده و با توجه به وزن کالا و شهر مربوطه در سفارش شما اعمال می‌گردد.
سفارشات به چه طریقی انجام می‌شود و چند روزه به‌دست ما می‌رسد؟
در حال حاضر کتاب‌های يك مهر از طریق پست پیشتاز فرستاده می‌شود و طبق تعهد اداره پست، پس از 3 روز کاری باید به‌دست شما برسد
آیا ارسال سفارش به همه شهرها امکان‌پذیر است؟
بله، يك مهر سفارش مشتریان خود را به تمامی شهرهای ایران ارسال می‌کند.
آیا ممکن است کتابی را که سفارش می‌دهم موجود نباشد؟
کتاب‌های دارای قیمت که در سایت یک مهر با وضعیت «موجود» مشخص شده، در انبار یک مهر موجود و قابل سفارش‌ هستند. لازم به ذکر است که گاهی اوقات به دلیل حجم بالای یک سفارش وضعیت کتابی در حالت «موجود» می باشد اما در انبار به اتمام رسیده است و یک خود را موظف می داند هزینه کامل سفارش را به حساب خریدار عودت داده و یا با اجازه او نسبت به تهیه کتاب با شرایط توافقی اقدام نماید.
اگر کتابی در لیست کتاب‌های سایت یک مهر وجود نداشت چطور می‌توانم آن را تهیه کنم؟
درصورتی‌که کتابی در فروشگاه یک مهر موجود نباشد می‌توانید در قسمت تماس با ما آن را سفارش دهید. يك مهر تمام تلاش خود را خواهد کرد تا کتاب را برای شما تهیه کند و در صورت امکان در آینده به سایت اضافه کند.
آیا قیمت کتاب‌های روی سایت همان قیمت پشت جلد است؟
یک مهر تلاش می‌کند تا همواره فروشگاه خود را به روز نگه دارد در نتیجه کلیه کتاب‌های عرضه شده در سایت یک مهر با قیمت پشت جلد (قابل استعلام از سوی ناشر) به‌فروش می‌رسد و یک مهر هیچ دخل و تصرفی در قیمت کتاب‌ها ندارد.
نحوه رسیدگی به سفارشات به چه ترتیبی است؟
اگر سفارش تا قبل از ساعت 10 صبح ثبت گردد، همان روز و چنانچه در بعد از ساعت مربوطه خرید انجام بگیرد در روز بعد ارسال می‌شود. و این به شرطی است که کتاب مربوطه همان لحظه در انبار به اتمام نرسیده باشد. در اینصورت یک مهر موظف است نسبت به تهیه کتاب با تخفیف سابق اقدام فوری نماید و در این حین نیز خریدار را در جریان روند گفته شده بگذارد.
چرا در برخی زمان‌ها (مثل ابتدای سال) گزینه خرید از کنار کتاب‌ها برای مدتی حذف می‌شود؟
در زمان‌هایی که اطلاعات کتاب‌ها (مانند قیمت و ...) در حال به‌روزرسانی است و یا انبارگردانی صورت می‌گیرد، صفحات فروشگاه برای یک تا چند روز به حالت کاتالوگ در می‌آید و بعد از به‌روزرسانی، دوباره امکان خرید فراهم می‌گردد.
آیا خرید کتاب مشمول مالیات بر ارزش افزوده است؟
خوشبختانه قانون‌گذار محترم در قانون مالیات بر ارزش افزوده، فروش کتاب را از شمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف کرده است.
آیا در تمام ساعات شبانه‌روز می‌توانم سفارش خود را ثبت کنم؟
شما در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته می‌‏توانید سفارش خود را ثبت کنید. اما توجه داشته باشید که یک مهر رسیدگی به سفارش شما را در روزهای کاری و ساعت اداری انجام خواهد داد.
آیا امکان ثبت سفارش کتاب به صورت تلفنی وجود دارد؟
خیر، به منظور تسریع فرایند پردازش و ارسال سفارش و نیز کاهش امکان بُروز خطا در ثبت سفارش، ‏باید سفارش خود را اینترنتی ثبت کنید.
آیا امکان پرداخت در محل وجود دارد؟
خیر، فعلا این امکان وجود ندارد.
آیا می‌توانم برای پرداخت سفارش خود چک بدهم؟
خیر، با توجه به اینکه خرید از طریق درگاه بانکی متصل به سایت یک مهر انجام می‌گیرد و همچنین برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی ومسائل حقوقی، یک مهر از پذیرش هر گونه چک بانکی معذور است.
با استفاده از کارت کدام بانک‌ها می‌توان هزینه سفارش را اینترنتی پرداخت کرد؟
شما می‌توانید با استفاده از همه کارت‏‌های بانکی عضو شبکه شتاب در سایت یک مهر، هزینه سفارش را به صورت آنلاین و از طریق درگاه اینترنتی بانک ملت پرداخت کنید.
آیا می‌‏توانم وجه سفارش خود را به صورت اقساطی پرداخت کنم؟
خیر، در حال حاضر چنین امکانی وجود ندارد.
آیا می‌توانم برای شخص دیگری از یک مهر خرید کنم و سفارش تحویل آن شخص گردد؟
بله، پس از انتخاب کتاب موردنظر و اضافه کردن آنها به سبد خرید، در بخش انتخاب آدرس، می‌توانید آدرس و مشخصات تحویل گیرنده سفارش را وارد کنید.
آیا می‏‌توانم سفارش خود را در روز و ساعت معینی تحویل بگیرم؟
با توجه به اینکه ارسال بسته‌های فروشگاه یک مهر به عهده پست کشور است در نتیجه کالای خود را طبق روال کاری اداره پست تحویل می‌گیرید.
بعد از ثبت سفارش، آیا برای اطمینان از پردازش آن باید با یک مهر تماس بگیرم؟
خیر، پس از انجام مراحل خرید و ثبت سفارش، پردازش سفارش شما به‌صورت خودکار از طریق سرویس پیامک یا ایمیل به شما اطلاع‏‌رسانی خواهد شد.
آیا امکان ویرایش مشخصات پس از ثبت نام وجود دارد ؟
شما می‌توانید پس ورود به سایت یک مهر در پیشخوان حساب کاربری به قسمت ویرایش پروفایل مراجعه و مشخصات خود را تغییر دهید. توجه داشته باشید که در صورتی که شماره موبایل و یا آدرس ایمیل خود را تغییر دهید نام کاربری شما تغییر نخواهد کرد.