پرسش‌های متداول

1هزینه ارسال کتاب چقدر است؟
هزینه ارسال کتاب در یک مهر بر پایه نرخ شرکت پست جمهوری اسلامی ایران تنظیم گردیده و با توجه به وزن کالا و شهر مربوطه در سفارش شما اعمال می‌گردد.
2سفارشات به چه طریقی انجام می‌شود و چند روزه به‌دست ما می‌رسد؟
در حال حاضر کتاب‌های يك مهر از طریق پست پیشتاز فرستاده می‌شود و طبق تعهد اداره پست، پس از 3 روز کاری باید به‌دست شما برسد.
3آیا ارسال سفارش به همه شهرها امکان‌پذیر است؟
بله، يك مهر سفارش مشتریان خود را به تمامی شهرهای ایران ارسال می‌کند.
4آیا ممکن است کتابی را که سفارش می‌دهم موجود نباشد؟
کتاب‌های دارای قیمت که در سایت یک مهر با وضعیت «موجود» مشخص شده، در انبار یک مهر موجود و قابل سفارش‌ هستند.
5اگر کتابی در لیست کتاب‌های سایت یک مهر وجود نداشت چطور می‌توانم آن را تهیه کنم؟
درصورتی‌که کتابی در فروشگاه یک مهر موجود نباشد می‌توانید در قسمت تماس با ما آن را سفارش دهید. يك مهر تمام تلاش خود را خواهد کرد تا کتاب را برای شما تهیه کند و در صورت امکان در آینده به سایت اضافه کند.
6آیا قیمت کتاب‌های روی سایت همان قیمت پشت جلد است؟
یک مهر تلاش می‌کند تا همواره فروشگاه خود را به روز نگه دارد در نتیجه کلیه کتاب‌های عرضه شده در سایت یک مهر با قیمت پشت جلد (قابل استعلام از سوی ناشر) به‌فروش می‌رسد و یک مهر هیچ دخل و تصرفی در قیمت کتاب‌ها ندارد.
7آیا قیمت کتاب‌های روی سایت همان قیمت پشت جلد است؟
یک مهر تلاش می‌کند تا همواره فروشگاه خود را به روز نگه دارد در نتیجه کلیه کتاب‌های عرضه شده در سایت یک مهر با قیمت پشت جلد (قابل استعلام از سوی ناشر) به‌فروش می‌رسد و یک مهر هیچ دخل و تصرفی در قیمت کتاب‌ها ندارد.
8نحوه رسیدگی به سفارشات به چه ترتیبی است؟
اگر سفارش تا قبل از ساعت 10 صبح ثبت گردد، همان روز و چنانچه در بعد از ساعت مربوطه خرید انجام بگیرد در روز بعد ارسال می‌شود.
9 چرا در برخی زمان‌ها (مثل ابتدای سال) گزینه خرید از کنار کتاب‌ها برای مدتی حذف می‌شود؟
در زمان‌هایی که اطلاعات کتاب‌ها (مانند قیمت و ...) در حال به‌روزرسانی است و یا انبارگردانی صورت می‌گیرد، صفحات فروشگاه برای یک تا چند روز به حالت کاتالوگ در می‌آید و بعد از به‌روزرسانی، دوباره امکان خرید فراهم می‌گردد.
10آیا خرید کتاب مشمول مالیات بر ارزش افزوده است؟
خوشبختانه قانون‌گذار محترم در قانون مالیات بر ارزش افزوده، فروش کتاب را از شمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف کرده است.
11آیا در تمام ساعات شبانه‌روز می‌توانم سفارش خود را ثبت کنم؟
شما در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته می‌‏توانید سفارش خود را ثبت کنید. اما توجه داشته باشید که یک مهر رسیدگی به سفارش شما را در روزهای کاری و ساعت اداری انجام خواهد داد.
12آیا امکان ثبت سفارش کتاب به صورت تلفنی وجود دارد؟
خیر، به منظور تسریع فرایند پردازش و ارسال سفارش و نیز کاهش امکان بُروز خطا در ثبت سفارش، ‏باید سفارش خود را اینترنتی ثبت کنید.
13آیا امکان پرداخت در محل وجود دارد؟
خیر، فعلا این امکان وجود ندارد.
14آیا می‌توانم برای پرداخت سفارش خود چک بدهم؟
خیر، با توجه به اینکه خرید از طریق درگاه بانکی متصل به سایت یک مهر انجام می‌گیرد و همچنین برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی ومسائل حقوقی، یک مهر از پذیرش هر گونه چک بانکی معذور است.
15با استفاده از کارت کدام بانک‌ها می‌توان هزینه سفارش را اینترنتی پرداخت کرد؟
شما می‌توانید با استفاده از همه کارت‏‌های بانکی عضو شبکه شتاب در سایت یک مهر، هزینه سفارش را به صورت آنلاین و از طریق درگاه اینترنتی بانک ملت پرداخت کنید.
16آیا می‌‏توانم وجه سفارش خود را به صورت اقساطی پرداخت کنم؟
خیر، در حال حاضر چنین امکانی وجود ندارد.
17آیا می‌توانم برای شخص دیگری از یک مهر خرید کنم و سفارش تحویل آن شخص گردد؟
بله، پس از انتخاب کتاب موردنظر و اضافه کردن آنها به سبد خرید، در بخش انتخاب آدرس، می‌توانید آدرس و مشخصات تحویل گیرنده سفارش را وارد کنید.
18آیا می‏‌توانم سفارش خود را در روز و ساعت معینی تحویل بگیرم؟
با توجه به اینکه ارسال بسته‌های فروشگاه یک مهر به عهده پست جمهوری اسلامی ایران است در نتیجه کالای خود را طبق روال کاری اداره پست تحویل می‌گیرید.
19بعد از ثبت سفارش، آیا برای اطمینان از پردازش آن باید با یک مهر تماس بگیرم؟
خیر، پس از انجام مراحل خرید و ثبت سفارش، پردازش سفارش شما به‌صورت خودکار از طریق سرویس پیامک یا ایمیل به شما اطلاع‏‌رسانی خواهد شد.
20آیا امکان ویرایش مشخصات پس از ثبت نام وجود دارد ؟
شما می‌توانید پس ورود به سایت یک مهر در پیشخوان حساب کاربری به قسمت ویرایش پروفایل مراجعه و مشخصات خود را تغییر دهید. توجه داشته باشید که در صورتی که شماره موبایل و یا آدرس ایمیل خود را تغییر دهید نام کاربری شما تغییر نخواهد کرد.
21رمز عبور خود را فراموش کرده‌ام؟ آیا امکان بازیابی آن وجود دارد؟
در صورتی‌که رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید برای بازیابی آن به صفحه ورود به سایت مراجعه کرده و بر روی بازیابی رمز عبور کلیک کنید، در مرحله بعد شماره موبایل و یا آدرس ایمیل شما پرسیده می‌شود و رمز عبور جدید برای شما ارسال می‌شود. توجه داشته باشید که تا زمانی که رمز عبور جدید ارسال شده مورد استفاده قرار نگیرد و با آن رمز وارد سایت یک مهر نشوید رمز عبور قبلی شما باقی می‌ماند .
22ایمیل خود را برای بازیابی رمز عبور اعلام کرده‌ام ولی تا کنون ایمیلی برای من ارسال نشده است، چه‌کار کنم؟
لطفاً ایمیل‌های اسپم(spam) خود را کنترل کنید. توجه داشته باشید تا زمانی که رمز عبور ارسال شده مورد استفاده قرار نگیرد، رمز عبور فعلی شما تغییر نمی‌کند. همچنین اگر شماره تلفن همراه خود را در سیستم وارد کرده باشید می‌توانید در صورت عدم دریافت ایمیل تغییر رمز عبور آن را به عنوان اطلاعات بازیابی وارد کنید تا رمز عبور جدید برای شما پیامک شود.
23آیا می توانم به اطلاعات خرید‌های قبلی خود دسترسی داشته باشم؟
برای دسترسی به اطلاعات خریدهای قبلی، باید به پیشخوان حساب کاربری خود وارد شوید، سپس روی گزینه «سفارشات من» کلیک کنید تا سوابق خرید شما نشان داده ‏شود.
24اگر در زمان تحویل بسته پستی هیچ‌کس در آدرس نباشد چه اتفاقی می‌افتد؟
پست برای تحویل هر بسته 2بار به محل مراجعه می‌کند. پس اگر هر دو بار برای تحویل گرفتن مرسوله خود در آدرس حضور نداشته باشید، بسته به اداره پست همان شهر یا منطقه مرجوع می‌شود و تا مدت مشخصی می‌توانید با مراجعه به اداره پست بسته را تحویل بگیرید و در صورت عدم مراجعه، به فرستنده بازگردانده می‌شود.
25اگر پشیمان شده باشم و بخواهم سفارش خود را لغو کنم باید چه کنم؟
اگر به هر دلیلی پس از پرداخت وجه سفارش، از خرید خود پشیمان شده‌اید در اولین فرصت در ساعات اداری با شماره‌های مندرج در بخش تماس با ما در سایت، تماس بگیرید و درخواست خود را اعلام نمایید. تنها درصورتی‌که سفارش شما هنوز از انبار جمع‌آوری نشده باشد و مخصوصا در مرحله جایگزین (با کتاب های جدید) قرار نگرفته باشد، امکان تغییر آن وجود دارد و مبلغ پرداخت شده به حساب شما بازگردانده خواهد شد.
26محتویات بسته‌ای که دریافت کردم با سفارش من مغایرت دارد باید چه‌کار کنم؟
در اولین فرصت و در ساعات اداری با شماره‌های مندرج در بخش تماس با ما در سایت یک مهر تماس بگیرید تا در اولین فرصت مشکل شما به هزینه يك مهر برطرف گردد.
27کتابی که دریافت کرده‌ام آسیب دیده است باید چه‌کار کنم؟
ما در يك مهر تلاش می‌کنیم تا با بسته‌بندی خوب و با کیفیت، بسته شما را ارسال کنیم اما گاهی در زمان حمل‌ونقل سفارش از طریق پست، ممکن است به سفارش شما آسیب وارد شود و متاسفانه پست جمهوری اسلامی ایران ضمانتی بابت تحویل دادن سالم کتاب به مشتریان نمی‌دهد. ولی اگر ایراد در چاپ کتاب باشد با ذکر صفحات مورد نظر و حتی‌الامکان تصویر آن برای ما، فایل PDF آن چند صفحه برای شما ایمیل خواهد شد.
28آیا برای ثبت سفارش حتما باید در سایت ثبت‌نام انجام داد؟
بله، سفارشات بایستی حتما روی سایت يك مهر ثبت گردد.
29آیا امکان خرید کتاب دست دوم هم وجود دارد؟
یک مهر کتاب‌ها و سفارشات شما را به صورت نو و دست اول از ناشر و یا مراکز توزیع تهیه می‌کند. عرضه کتاب‌های دست دوم و استفاده شده در حال حاضر جزو سیاست کاری یک مهر نیست.
30اگر در فرایند پرداخت، پول از حسابم کم شد ولی پرداخت در سایت تایید نشد، چه اقدامی باید انجام دهم؟
متاسفانه در موارد استثنایی به دلیل اشکال در سیستم پایانه پرداخت، عدم ارتباط بین سرور بانک و سرور یک مهر و یا دیگر حالت‌های پیش‌بینی نشده، امکان کسر وجه از حساب شما و عدم تایید پرداخت وجود دارد. در حالت عادی پایانه‌های پرداخت بانک این گونه تراکنش‌ها را به صورت خودکار مسترد کرده و وجه، ظرف مدت چند دقیقه تا حداکثر 72 ساعت به حساب بانکی شما باز می‌گردد. اگر به هر دلیل با گذشت 3 روز از زمان تراکنش، وجه به حساب‌تان مسترد نگردید مسئله را با ذکر شماره سفارش، پایانه پرداخت انتخاب شده، تاریخ و ساعت تراکنش و 4 رقم آخر کارت‌تان از طریق ایمیل یا تماس تلفنی مندرج در سایت اطلاع دهید. وضعیت تراکنش از طریق بانک استعلام شده و در صورت صحیح بودن پرداخت، سفارش‌تان تایید می‌گردد.
31دوست دارم از یک مهر خرید کنم، اما هنوز کاملاً به خرید اینترنتی اعتماد ندارم، چگونه مطمئن باشم که پس از خرید، کتاب به دست من خواهد رسید؟
دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی به این کسب و کار رسمیت و اعتبار می‏‌بخشد. نماد اعتماد الکترونیکی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از بررسی فروشگاه اینترنتی و تطابق نحوه عملکرد آن با قوانین، اعطا می‏‌شود و کسب‌و‌کار اینترنتی دارای نماد به صورت مداوم تحت بررسی این سازمان قرار دارد. برای اطمینان بیشتر شما می‏‌توانید در صفحه اصلی وب‌سایت یک مهر و با کلیک روی نماد، از آن اطمینان پیدا کنید. بنابراین با خیال آسوده سفارش خود را ثبت کنید و از خدمات یک مهر استفاده کنید.
32شکایات و پیشنهادات خود را چطور مطرح کنیم؟
ما همواره تلاش کرده‌ایم خدماتی مناسب به کاربرانمان ارائه دهیم. با این وجود ممکن است در هر مرحله از ثبت سفارش، تا دریافت آن با مشکلی روبرو شده و یا پیشنهادی برای بهبود امور داشته باشید. مدیریت سایت یک مهر، صمیمانه پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان از طریق راه‌های ذکر شده در سایت است.